Aktualność

  • /A

09.07.2019

Papermax® wspiera rozwiązania bezpieczne dla środowiska

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o szkodliwym wpływie produktów plastikowych na środowisko. Plastik sam w sobie nie jest złym surowcem, ponieważ jako jeden z niewielu może zostać poddany recyclingowi. Problemem jesteśmy my – ludzie, którzy w nieodpowiedni sposób postępujemy z plastikowymi odpadami.

Unijna dyrektywa dotycząca produktów jednorazowego użytku (SUP)

Unia Europejska zidentyfikowała produkty jednorazowego użytku, które z racji swoich rozmiarów i sposobu użytkowania, najczęściej można znaleźć na ulicy, trawie, czy co gorsza, pływające w oceanie. Zgodnie z zatwierdzoną przez Parlament Europejski dyrektywą, produkty takie jak plastikowe mieszadełka, patyczki do uszów czy słomki do 2021 roku zostaną całkowicie wycofane z rynku. Na podobne działania, niezależnie od unijnego prawa, decydują się globalne sieci lokali z szybką obsługą, hotele czy też państwa spoza Europy.

Zamienniki dla SUP

Bez każdego z wyżej wymienionych produktów jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Dla każdego z nich istnieją też przyjazne dla środowiska zamienniki. Jednym z takich alternatywnych rozwiązań są słomki papierowe, które stanowią doskonałe zastępstwo dla słomek plastikowych

Papermax wspiera bezpieczne dla środowiska rozwiązania

Dla firmy Synthos otaczające środowisko jest niezwykle ważne, dlatego wspieramy różne rozwiązania przyczyniające się do jego ochrony. Właśnie dlatego wprowadziliśmy do swojej oferty kleje do słomek papierowych Papermax®. Tak jak całe portfolio Papermax® tak i ten jest dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Słomki papierowe

Słomki papierowe są świetnym zastępstwem dla słomek plastikowych. Dzięki naszemu klejowi są w stanie wytrzymać w naszych ulubionych napojach nawet do 24h! Wystarczy niewielka ilość Papermax®, aby zapewnić słomce niezwykłą wytrzymałość. Po użyciu, wrzucona słomka zdecydowanie szybciej ulega biodegradacji niż słomka plastikowa i nie ma tak negatywnego wpływu na środowisko.

Mimo tego, że zmiany opisane w unijnej dyrektywie mają wejść w życie dopiero za dwa lata, już dzisiaj możemy wybierać produkty, które nie wpływają w negatywny sposób na otaczające nas środowisko.

© 2017 Synthos. All rights reserved.