Aktualność

  • /A

Centrum Technologiczne

Nasze portfolio klejów jest bardzo bogate, ponieważ obejmuje zarówno kleje do drewna we wszystkich klasach wodoodporności (D1-D4 wg EN 204/205) jak i do papieru o wielu bazach chemicznych (m.in. PVAc, PVOH, VAE, akrylowe oraz hybrydowe). Obecna oferta kształtowała się razem z rozwojem rynku, wraz ze zmianami klejonych materiałów, aktualizacją wymogów bezpieczeństwa, oczekiwaniami klientów itp.

Podczas tworzenia nowych klejów, ich modyfikowania lub w momencie pojawiania się na rynku nowych klejonych materiałów wykorzystywanych np. w przemyśle drzewnym (np. nowe typy forniru), niezbędne staje się dokładne sprawdzenie, w jaki sposób nasze kleje poradzą sobie ze stawianymi wymaganiami. Nierzadko zdarza się, że producent np. folii zmienia jeden z surowców (np. typ barwnika czy rodzaj stabilizatora) bez zmiany nazwy handlowej produktu, co może mieć znaczący wpływ na późniejszą adhezję (przyczepność) kleju do danego materiału. Tego typu niepewności należy weryfikować. Tu z pomocą przychodzi Centrum Technologiczne Synthos, w którym może wykonać wszystkie niezbędne testy. Jest to odpowiednio wyposażone laboratorium aplikacyjne, które pozwala wykonać wstępne próby na materiałach przy użyciu naszych klejów. Możliwe jest równie wykonanie prób porównawczych na życzenie naszych klientów. Ostateczna weryfikacja np. wytrzymałości połączeń wykonanych w laboratorium lub u klienta na jego prasach/walcach oraz materiałach, może zostać wykonana na znajdującej się u nas maszynie wytrzymałościowej (zrywarce). Otrzymane dane do dalszej analizy zostają przekazane naszym doradcom technicznym, którzy wyciągają wnioski i przedstawią wszystkie wady i zalety połączeń lub stosowanego systemu klejowego.

Centrum Technologiczne służy nie tylko do wykonywania testów aplikacyjnych. Jest również wykorzystywane do szkolenia naszych klientów i zapoznania ich z naszymi systemami klejowymi oraz wymogami dotyczącymi technologii. Wszystko to ma na celu zapewnienie optymalnej jakości uzyskiwanych połączeń.

Dysponowanie nowoczesnym laboratorium aplikacyjnym w Centrum Technologicznym plasuje nas wysoko, jako potencjalnego dostawcę nie tylko kleju, ale pełnego systemu klejowego. Opracowujemy technologię klejenia dostosowaną do wymogów konkretnego klienta wraz z kompleksowym wsparciem technicznym po rozpoczęciu współpracy.

© 2021 Synthos. All rights reserved.